Piosenka na prezent dla rodziców!


Pobierz piosenkę z wybranymi imionami


Na 18 lat. Na osiemnastkęOryginalny prezent na 18 lat. Piosenka demo z imieniem Anna. Pobierz całą piosenkę z wybranym imieniem. Plik MP3 najwyższej jakości.

Piosenka na prezent urodzinowy


Pobierz piosenkę z imieniem jubilata.

Piosenka na prezent imieninowy


Pobierz posenkę z wybranym imieniem solenizanta

Witamy
Login / Rejestracja


W MUZEUM WSZYSTKO WOLNO. Wystawa Przygotowana Przez Dzieci / Wernisaż Wystawy (v2)

URL

Nie lubisz tego filmu. Dziękujemy za głos!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Dodane by Admin w Mam talent
73 Wyswietleń


Opis

„W Muzeum wszystko wolno”. Wystawa przygotowana przez dzieci

Czas trwania wystawy:
28 lutego – 8 maja 2016

Czas trwania projektu:
czerwiec 2015 – maj 2016

6 dziecięcych zespołów kuratorskich, 6 autorskich tematów wystawy, nieskończenie wiele wrażeń!

Projekt „W Muzeum wszystko wolno” to muzealno-edukacyjny eksperyment, podczas którego dzieci przygotowywały główną wystawę czasową w gmachu Muzeum Narodowego w Warszawie, którego autorką jest dyrektor Muzeum, Agnieszka Morawińska.
Grupa 69 dzieci w wieku 6–14 lat, podzielonych na sześć zespołów kuratorskich, przez sześć miesięcy podczas cotygodniowych, czterogodzinnych spotkań poznawała Muzeum i pracowała nad ekspozycjami. Dzieci przygotowały scenariusze i dokonały wyboru blisko 300 eksponatów na wystawę, a także opracowały koncepcję multimediów i scenografię ekspozycji, zaprojektowały druki edukacyjne, nagrały audioprzewodniki, przygotowały podpisy i wybrały dzieła do celów promocji.

Na wystawie – podzielonej na sześć samodzielnych segmentów – prezentowane są dzieła ze wszystkich kolekcji: obiekty sztuki starożytnej i orientalnej, rzemiosło artystyczne, rzeźby dawne i współczesne, fotografie, rysunki i grafiki, monety i medale, ubiory oraz obrazy pochodzące z różnych epok. Wiele z tych dzieł nigdy nie była pokazywana publiczności. Dzieci mówią, że „odnalazły i uwolniły je z muzealnych magazynów”.

Wybór tematów wystaw i eksponatów może być zaskakujący. Zestawienia prac pochodzących z różnych epok i kręgów kulturowych ilustrują dziecięce zainteresowania, gusty i funkcje, jakie przypisują one idealnym pokazom muzealnym. Na wystawie zobaczymy wiele tajemniczych przedmiotów oraz zaszyfrowane informacje i zadania.

Dzieci pragną, aby wizyta w muzeum była przygodą, dostarczała wrażeń i wymagała zaangażowania. Poprzez wybór dzieł, sposób ich eksponowania i interaktywność uzyskaną dzięki obecności multimediów, chcą nie tylko opowiedzieć historie, ale przede wszystkim wywołać emocje, „zarazić uczuciami” i wciągnąć do muzealnej gry. Gry, która nie pozwoli na bierność, zaangażuje umysł i zmysły, wywoła przeżycia.

Na kolejnych etapach przygotowywania wystawy młodzi kuratorzy spotykali się z całym zespołem muzeum. Kuratorzy i konserwatorzy dzielili się wiedzą o wybranych przez dzieci obiektach. Zespół Działu Edukacji koordynował cotygodniowe spotkania i czuwał nad harmonogramem prac, Działy Komunikacji oraz Marketingu służyły wiedzą i doświadczeniem podczas prac nad kampanią promocyjną, konferencją prasową i wernisażem. Dział Wydawnictw wspierał dziecięcych kuratorów w opracowywaniu tekstów towarzyszących wystawie, podpisów, a także druków edukacyjnych i ulotek. Ukaże się film i książka, dokumentujące cały proces powstawania wystawy, będące jednocześnie podsumowaniem projektu. Działy Organizacji Wystaw, IT i Multimediów oraz Administracji i Inwestycji pomogły w przygotowaniu projektu oraz, co najważniejsze, zbudowały wystawę. Wystawę stworzoną przez dzieci dla wszystkich!

Ukaże się film oraz książka, dokumentujące cały proces powstawania wystawy, będące jednocześnie podsumowaniem projektu.

Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzeń towarzyszących wystawie!

-----

Pomysłodawczynią projektu jest Agnieszka Morawińska, Dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie
Koordynacja projektu: Anna Knapek, Bożena Pysiewicz
Współpraca: Marianna Otmianowska
Projekt ekspozycji: Matosek / Niezgoda

Pokaż więcej

Dodaj Komentarz

Komentarze

Bądź pierwszym który skomentuje.
PROMOCJA :: REKLAMA


ZRÓB MIŁĄ NIESPODZIANKĘ!
Podaruj płytę z piosenką i życzeniami.
Piosenki z wybranymi, dowolnymi imionami!
* na imieniny
* urodziny
* na osiemnastkę
* rodzicom na rocznicę ślubu
* żonie, na każdą okazję
* mężowi na każdą okazję
* chłopakowi
* dziewczynie
* prezent dla Pary Młodej
* prezent od Pary Młodej dla rodziców i gości

Płyta z kolorowym nadrukiem.
Oryginalny, ciekawy i gustowny prezent.

ZAPRASZAMY DO NASZEGO SKLEPU


RSS


stat4u